Kapcsolat

+36 30 869 9120
email: zsichla69@gmail.com

2020. december 18., péntek

Hajvágási Naptár 2021

 

A hajvágás nagyon fontos, mivel minél sűrűbben vágatjuk a hajunkat, az annál jobban erősödik. Nem mindegy azonban, hogy mikor vágatjuk a hajunkat. Ehhez nyújt segítséget a 2021-es hajvágási naptár is. A túl hosszú hajúaknak sokkal nagyobb mértékű a hajhullása, mivel a hosszú haj gondozása körülményesebb, jobban igénybe veszi a hajhagymákat, hajtöveket. A hajhullás bizonyos mértékig teljesen természetes folyamat, azonban ha kifejezett mértékűvé válik, legyen szó akár nőről vagy férfiról, jelentős aggodalmat okozhat. Éppen ezért érdemes tudni, milyen okai lehetnek a hajhullásnak, mit tehetünk megelőzésére, és milyen esetekben érdemes szakember segítségét kérnünk.
Naponta átlagosan 80-100 hajszálunk hullik ki, melynek következtében nem ritkul a hajunk, hiszen a kihullott hajszálak helyett újabbak indulnak növekedésnek. A hajhullás akkor okoz észrevehető hajvesztést, ha a hajhullás mértéke meghaladja az új hajszálak növekedésének ütemét, illetve, ha a hajhagymák elhalása miatt nem növekszik új hajszál.

A hajhullás okozhatja a hajtömeg ritkulását vagy kopasz foltok kialakulását, és megjelenhet csak a fejünkön, vagy akár egész testünkre kiterjedően. A hajvesztés jellege és kiterjedése utalhat a hajhullás hátterében álló okokra.

A hajhullás leggyakoribb oka az örökletes hajhullás, mely általában a férfiakat érinti, kortól függetlenül, de előfordul nők esetén is. Ilyen esetekben a kor előre haladtával, a férfiaknál típusosan a fejtetőn, valamint a hajvonal mentén kezdődik a hajvesztés, míg nőknél a hajtömeg ritkulása jellemző.

Hajhullást okozhatnak a hormonális változással járó állapotok is. Ilyen lehet a terhesség, melynek során a megnövekedett ösztrogénszint miatt következik be a hajhullás, és általában legkésőbb egy éven belül magától megszűnik, ha egészséges az anya életmódja és táplálkozása. Hajhullást okozhat még hormonális változásokon keresztül a menopauza és a jódhiányos táplálékok miatti pajzsmirigy betegségek is, de a mobiltelefonok és dect telefonok használata is hozzájárul ehhez, mindkét nemnél. Ezért kellene, ezen digitális és nem digitális elektromágneses sugárzások ellen harmonizálók használatával védekezni, jódhiány esetén pedig a prof.dr.Török Sziveszter féle kékjódot kellene használni, vagy chlorella, spirulina algákat szedni naponta a vércsoportnak megfelelően.

A hajhullás hátterében állhatnak egyes betegségek, mint például az alopecia areata nevű autoimmun betegség, mely nem csak a fejtetőn, de az egész fejen és testen haj- és szőrhullást eredményezhet a hajhagymák és szőrtüszők károsodásának következtében. Hajhullást okozhatnak a hajas fejbőr fertőzései (házi kedvenc állatok jellemző szőr-fertőzései), például a fejbőr gombás megbetegedése, a tinea capitis, mely jellegzetes, pirosas szélű, kerek kopasz foltokat eredményez. Bizonyos gyógyszerek szedése is okozhat hajhullást, ilyenek például az egyes vérhígítók, antidepresszánsok, a szívritmuszavarok kezelésére használt béta-blokkolók, a koleszterincsökkentő gyógyszerek, egyes fogamzásgátlók, valamint a kemoterápiás szerek. Mindig olvassuk el a gyógyszerekhez mellékelt tájékozatókat, és ha kóros hajhullást tapasztalunk általuk, akkor azt azonnal jelezzük kezelő orvosunknak!

A helytelen táplálkozás okozta, vitamin- és tápanyag hiány, - elsősorban - a fehérje- és a vashiány eredményezhet kifejezett hajhullást.

A hirtelen, fokozott mértékű stressz is vezethet hajhulláshoz – egy negatív életeseményt, kifejezett testi, vagy érzelmi stressz - hatást követően akár hónapokig tartó, erőteljes hajhullás is kialakulhat, mely általában magától rendeződik, ha a stresszhelyzet megoldódik. Ha nem rendeződik, akkor meg súlyosbodhat. Ezért javasoltak a stressz-kezelő technikák, meditációk, reiki, agykontroll,, jóga, stb. Egyes frizurák és kozmetikai készítmények is okozhatnak akár visszafordíthatatlan hajhullást. Elsősorban olyan hajviseletek okoznak problémát, melyek a hajszálak erőteljes húzása következtében azok töredezését, vagy kihullását okozzák: ilyenek a szoros copfok, kontyok és fonatok, valamint a póthaj. A hajhagymák gyulladását és károsodását okozhatják egyes hajápolási készítmények és hajfestékek, így ezek is hajhulláshoz vezethetnek. Csak jó minőségű szappanokat használjunk hajmosáshoz és ne használjunk samponokat, különösen ne „sls”, tartalmúakat használjunk. A hajhullás oka a legtöbb esetben örökletes, ennek megelőzésére azt mondják, hogy sajnos egyelőre nem áll rendelkezésre megfelelő módszer, pedig van több is! A vércsoport szerinti vegetáriánus, glutén-, laktóz- és glukózmentes táplálkozás, ha betartjuk a helyes ételtársítási szabályokat és étkezési sorrendeket (dr.O.Z.A.Hanis módszerek -www.mazdaznan.hu-). Ha nem úgy gondozzuk a fejbőrünket és hajunkat, mint az őseink, hanem megfelelő módon ápoljuk, akkor megelőzhető az örökletes hajhullás is!

A hajhullás egyéb okainak megelőzésére azonban a következőket tehetjük: A Hold Naptár szerint vágassuk mindig a hajunkat, mert ez által erősödnek a hajhagymáink.
Forrás: Internet